Dlaczego ludzie chodzą do teatru?

W dobie XXI wieku, szybkiego Internetu i ogromnego pędu życia zdarza nam się zapomnieć, nie mieć siły, ochoty, czy po prostu czasu na to, by wybrać się do kina, teatru, czy muzeum. Co więcej, części z nas wspomniany teatr, czy muzeum kojarzą się z miejscami “niemodnymi”, oderwanymi od dzisiejszych realiów, przeznaczonymi dla starszych odbiorców. Zapominamy o tym, jak wielką rolę w naszym życiu pełni kultura, nie poświęcając jej naszego czasu i uwagi.

Zastanawialiście się kiedyś, co właściwie znaczy dla Was słowo “kultura”? W tym wypadku ile ludzi, tyle interpretacji tego terminu. Kultura to jednak coś, to tworzy człowiek, co tworzy każdy z nas! To zarówno sztuki teatralne, filmy, muzealne wystawy, jak i zdjęcia, materiały video i przeróżne treści, którymi codziennie dzielimy się z innymi za pośrednictwem mediów społecznościowych. Z drugiej jednak strony warto oddzielić i rozróżniać kulturę masową, która jest łatwa, prosta i zwyczajnie przyjemna w odbiorze od tej nieco bardziej wymagającej. Nie oznacza to jednak, że tą drugą powinniśmy zaniedbywać, co część z nas – niestety – robi. Gdybyśmy pod pojęciem kultury uznawali jedynie tą masową, nie wymagającą kreatywności, odrobiny własnej inicjatywy, myślenia i zaangażowania, żaden z nas nie rozwijałby się i nie uczył, a przecież o to właśnie w tym chodzi, prawda?

Dzisiaj kultura jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy się rozejrzeć, aby przekonać się, że dookoła nas codziennie dzieją się rzeczy zasługujące na naszą uwagę. Zamiast spędzić kolejny wieczór z przyjaciółmi przy piwie i filmach, może powinniście sprawdzić, czy w pobliskim teatrze nie pojawiła się jakaś nowa, współczesna sztuka? Wspólne oglądanie i interpretowanie jej może okazać się naprawdę dobrą zabawą! Poniżej zebraliśmy dla Was kilka powodów, dla których naprawdę warto wybrać czasem się do teatru:

  1. Przebywanie w pobliżu aktorów. Widzieć aktorów niemalże twarzą w twarz, a widzieć ich za szklanym ekranem to zupełnie dwie, różne bajki! W teatrze możemy się im dokładnie przyjrzeć, oglądać na żywo ich emocje, a nawet być świadkami drobnych wpadek i potknięć – tu nie będzie cięcia, tego nie zobaczycie w telewizji!
  2. Interakcje z widownią. Wiecie, że są sztuki, w których aktorzy zwracają się bezpośrednio do publiki, pytając ją np. o to, co według nich powinno się zaraz wydarzyć na scenie? Taki kontakt z widownią możliwy jest jedynie na deskach teatru!
  3. Bogaty repertuar. W większych teatrach, wybór dzieł jest naprawdę spory. Nie musisz przejmować się tym, że nie znajdziesz czegoś odpowiedniego na siebie!
  4. To naprawdę dobra zabawa. Niektórzy obawiają się tego, że teatralne sztuki są bardzo poważne i pełne patosu – nic bardziej mylnego! Teatr to miejsce, gdzie poruszane są zarówno tematy poważne, jak i te totalnie komediowe, od których ze śmiechu mogą rozboleć Was brzuchy!

Mamy nadzieję, że udało się nam przekonać Was do tego, by przy najbliższej okazji zadbać trochę o swój osobisty, kulturowy rozwój i udać się do teatru. Jako JoyTicket wspieramy wszystkich, którzy kochają teatr tak samo jak my! Z tej okazji mamy dla Was aż 50% zniżki na spektakle w najbardziej znanych i lubianych teatrach takich jak

share post:

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze kategorie

Clubbing i Gastronomia

Zobacz

Kultura i sztuka

Zobacz

Zdrowie i uroda

Zobacz

Rozrywka

Zobacz

Inne

Zobacz

Subscribe to our newsletter

FreshMail.pl