Dlaczego warto robić nowe rzeczy? Poznaj 5 powodów

Pomyśl, kiedy ostatnio zrobiłeś coś całkiem nowego i kreatywnego? Odkryłeś nowe miejsce, nową formę spędzania wolnego czasu? Zabrałeś swoich przyjaciół i wspólnie wyszliście do kina,  na sztukę do teatru, czy do nowo powstałej restauracji? Jesteśmy pewni, że spora część z Was nie robiła żadnych nowych rzeczy od dawna!

W sezonie jesienno-zimowym nasza energia, a także chęć do odkrywania bardzo mocno spada. Zdecydowanie preferujemy wtedy siedzenie w domu, czytanie książek, oglądanie kolejnych seriali, czy granie na konsoli. Oczywiście, nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że tak właśnie nie wygląda każdy nasz weekend! Przy tego rodzaju aktywnościach, na dłuższą metę popadamy w rutynę, czas ucieka nam przez palce, a dni zlewają się w tygodnie, tygodnie w miesiące… Co więcej, nasz mózg przyzwyczaja się do tego pozornego komfortu, przez co zwyczajnie nie chce nam się niczego w tej kwestii zmieniać. Brzmi znajomo? Nie martw się jednak, bo jest to dość powszechne zjawisko. Przygotowaliśmy kilka powodów, dla których naprawdę warto ruszyć się z kanapy i wyjść z domu, w poszukiwaniu nowości!

  1. Odkrywanie nowych rzeczy nas rozwija. Ciężko mówić o osobistym rozwoju, kiedy wciąż robimy to samo. Co więcej, kiedy odkrywamy coś nowego, pobudzamy nasz mózg do kreatywnego myślenia, dzięki dostarczanym mu bodźcom. Nowa sztuka teatralna, wybór zupełnie innej niż dotychczas restauracji? Wyjdź ze swojej strefy komfortu, opcji jest naprawdę wiele!
  2. Może się okazać, że to, przed czym do tej pory się wzbraniałeś, stanie się Twoją pasją. Każdy z nas ma listę takich rzeczy, których mimo, że nigdy nie próbował, ocenia negatywnie. Nie jest to zbyt mądre podejście! Kto wie, być może po Twoim pierwszym, rozegranym meczu tenisa, którego tak unikałeś stwierdzisz, że było naprawdę fajnie i będzie to Twój nowy, ulubiony sport?
  3. Sprawisz, że Twoje życie będzie różnorodne, a sam staniesz się bardziej optymistyczny. Jeśli każdy Twój dzień będzie wyglądał tak samo, to co będziesz wspominać za kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat? Bycie kreatywnym oznacza życie pełne przygód! Dopóki odkrywamy kolejne rzeczy i miejsca, uczymy się zauważać nowości – potrafimy czerpać radość z najmniejszych czynności!
  4. Szybciej osiągniesz wymarzone cele zawodowe. Który pracodawca nie chciałby kreatywnego pracownika z głową pełną pomysłów? Obcowanie z kulturą, czy sztuką to gwarancja nieustającego napływu inspiracji, wystarczy tylko korzystać!
  5. Przestaniesz narzekać na nudę. Przyznaj się, jak często zdarza Ci się pomyśleć “nudzi mi się”? Sporo, prawda? Ludzie kreatywni mają milion pomysłów na minutę i nie marnują swojego czasu!

W tym wszystkim nie chodzi o to, by codziennie i za każdym razem robić coś, co będzie WOW! Życie składa się przecież z małych, malutkich czynności i rzeczy, które w połączeniu dają sukces! Jak widzisz, wystarczą naprawdę drobne zmiany, odrobina odwagi i chęci, aby kreatywne działanie i odkrywanie otaczającego świata weszło Ci w nawyk. Pozwól się zmotywować! Pomożemy Ci zrobić coś zupełnie nowego i kreatywnego – na naszej stronie znajdziesz wyjątkowe okazje i nawet 50% rabaty na bilety do kina, teatru, czy restauracji. Zacznij zmiany od dziś!

share post:

Najpopularniejsze kategorie

Clubbing i Gastronomia

Zobacz

Kultura i sztuka

Zobacz

Zdrowie i uroda

Zobacz

Rozrywka

Zobacz

Inne

Zobacz

Subscribe to our newsletter

FreshMail.pl